בניית אתרים בוורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת בניית האתרים הפופולרית ביותר, ובהפרש משמעותי מכל השאר: 3 מכל 10 אתרי אינטרנט מבוססים על מערכת ניהול התוכן שהושקה ב-2003, ומאז כמובן השתכללה ללא הרף, ונכון לאפריל 2018 ישנם קרוב ל-20 מיליון אתרי וורדפרס (לשם השוואה, רק 3% מהאתרים בעולם נבנו באמצעות המערכת השנייה במידת הפופולריות שלה, ג’ומלה).

בניית אתרים בוורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת בניית האתרים הפופולרית ביותר, ובהפרש משמעותי מכל השאר: 3 מכל 10 אתרי אינטרנט מבוססים על מערכת ניהול התוכן שהושקה ב-2003, ומאז כמובן השתכללה ללא הרף, ונכון לאפריל 2018 ישנם קרוב ל-20 מיליון אתרי וורדפרס (לשם השוואה, רק 3% מהאתרים בעולם נבנו באמצעות המערכת השנייה במידת הפופולריות שלה, ג’ומלה).

לוורדפרס שלל יתרונות וגם חסרונות מסוימים שכדאי להיות מודעים אליהם כדי למזער את השפעתם. בנוסף מומלץ להבין מהם האלמנטים החשובים של בנייה בוורדפרס ואיך תוכלו גם אתם להוביל את קהל היעד שלכם ללחוץ על הלינק ולהיכנס לאתר.

מהי מערכת וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS – ראשי תיבות של content management system). הגרסה הראשונה שלה יצאה לאור באוקטובר 2003, והגרסה העדכנית ביותר שלה נכון להיום היא wordpress 4.9 אשר הושקה בנובמבר 2017. מערכת ניהול תוכן וורדפרס הינה חינמית ומבוססת במידה רבה על כלים ותוספים שפיתחו גולשים ומשתמשים בפלטפורמה. המערכת עשויה להוות בסיס אופטימלי לכל סוגי האתרים: פורטלים גדולים, אתרי תדמית, חנויות מקוונות, בלוגים אישיים, אתרי מידע ועוד.

מדוע כדאי לבחור בוורדפרס? יתרונות וחסרונות

בניית אתרים בוורדפרס מתאפיינת במגוון רחב של יתרונות משמעותיים, ועל כן אין פלא שהיא שולטת ללא עוררין בעולם ה-CMS. הסיבות העיקריות לבחור במערכת וורדפרס הן:

  •  פשטות העבודה – כמעט כל אחד יכול לבנות אתר בוורדפרס, כולל במקרים שבהם השאיפה היא אתר מורכב ורב אפשרויות, וזאת בזכות התוספים הרבים שפותחו עבור מערכת זו. עבור אנשי מקצוע מיומנים, נוחות העבודה עם וורדפרס מבטיחה מיצוי מלא של הפוטנציאל שלה ואתרים מרהיבי עין ואפקטיביים מאוד, וכן אפשרות להציע את השירות במחיר משתלם (ובפרט לעומת האלטרנטיבה, תכנות אתר מאפס תוך הקפדה על כתיבת קוד נקי).
  •  אפשרויות עיצוב רבות – וורדפרס מציעה המון תבניות חינמיות כך שניתן ליצור אתר אטרקטיבי להפליא ובעיקר כזה שמותאם באופן מושלם למטרותיו ולחוויית המשתמש הרצויה. כמו כן ישנן תבניות בתשלום, שמרחיבות עוד יותר את מנעד האפשרויות.
  •  התאמה לגוגל – אתרי וורדפרס, ובפרט אלה שנבנו באופן מקצועי ועם תוספים נכונים, מותאמים באופן מושלם לגוגל וקל יותר לקדם אותם.
  •  תאימות למובייל – התאמה חשובה נוספת של אתרי וורדפרס היא למובייל, מרכיב שתורם גם לדירוג במנועי החיפוש.
  •  אופטימיזציית תמונות – וורדפרס מאפשרת העלאת תמונות בצורה יעילה, וכך ליצור אתר עשיר ומרשים מבלי להפוך אותו ל”כבד” ואיטי.

לצד היתרונות כבדי המשקל, ישנם גם חסרונות מסוימים לבחירה בוורדפרס. בפרט כדאי לקחת בחשבון שהמערכת מתעדכנת באופן מתמיד, כך שלעתים נוצר צורך לעדכן את התבניות והתוספים ששימשו לבניית האתר. כמו כן בעבר אתרי וורדפרס נתפשו כלא מאובטחים מספיק, אולם כיום המצב השתנה.

האלמנטים החשובים בבניית אתר חדש

פיתוח אתרים מחייב קבלת החלטות רבות. על-מנת שהתהליך יהיה אופטימלי, הבסיס הוא אפיון אתר מדויק ומדוקדק, על בסיס תשובות מפורטות לשאלות כמו מהי מטרת האתר, מיהם הגולשים שנרצה שיבקרו בו, אילו תכנים יעניינו אותם, מה ישכנע את המבקרים באתר לבצע את הפעולות הרצויות מבחינתנו, מהם הערכים שהאתר אמור להבליט, איך נכון לבדל אותו מאתרים מתחרים ועוד.

על סמך האפיון, נבחרת התבנית הטובה ביותר ומתבצעת בניית היררכיה לאתר. וורדפרס מציעה מבחר סוגי תפריטים ראשיים, כולל דרופ דאון – אופציה חשובה שמאפשרת לגולשים לגלול את הדפים תוך כדי שהתפריט הראשי נשאר קבוע כך שקל יותר לנווט באתר ושיעורי הנטישה יורדים.

המערכת תומכת גם בהתקנה פשוטה ומהירה של טפסי צור קשר, ביצירת פוטר מותאם אישית ובבניית בלוג (מרכיב חשוב בתחזוק אתר ובעדכונו השוטף). דגשים חשובים נוספים במסגרת בניית אתרים בוורדפרס הם הטמעת קישורים לרשתות החברתיות כך שהגולשים יוכלו לשתף בקלות את התוכן שמופיע באתר וכמובן העלאת תכנים בעלי ערך מוסף אמיתי לגולשים.

איך A-2-Z תוביל את הגולשים אל האתר שלכם?

כל אחד יכול כאמור לבנות אתר באמצעות וורדפרס, ובפרט לאחר לימוד של המערכת. יחד עם זאת, על-מנת להבטיח אתר מאופיין במדויק, בנוי בהתאם לכל העדכונים האחרונים במערכת ועל כן ממצה את כל האפשרויות שלה, נגיש לכולם על-פי החוק החדש, מכיל קודים לניטור ומעקב אחרי הגולשים וכזה שבאופן כללי ירשים גם את גוגל וגם את המשתמשים כבר מהיום הראשון מומלץ לעשות זאת עם מומחי בניית אתרים בוורדפרס – הצוות המנוסה של A-2-Z ישמח לעזור גם לכם ליהנות מאתר מושלם בדיוק לפי הצרכים שלכם.

 

WhatsApp chat