ליווי מלא של תהליך הנגשת אתר

בסוף העשור השני של המאה ה-21 כבר ברור לכולנו שאי אפשר להסתפק באתר אינטרנט סביר, שכן רק אתרים איכותיים באמת ממלאים את ייעודם. בפרט התחדד הצורך בהנגשה מלאה – כפי שיש מומחים לבניית אתרים או לשיווק באינטרנט, כך ישנם גם אנשי מקצוע שרכשו ידע עדכני ורחב היקף בנושא הנגישות הדיגיטלית וכדאי לנצל את הבקיאות שלהם על-מנת להבטיח את האינטרסים שלכם.

למה לא כדאי להתפשר על הנגשה לא מקצועית?

הנגשה לא מקצועית, כלומר כזו שמתבצעת בלי ליווי של יועץ נגישות מורשה, עלולה לגרום לנזקים משמעותיים. ראשית, אי עמידה בדרישות העדכניות של החוק: מאז 2015 יש שורה ארוכה של תקנות רלוונטיות שכל אתר חייב לעמוד בהן כדי שגם בעלי מוגבלויות שונות יוכלו לגלוש בו. הכללים משתנים בהתאם לשלל פרמטרים ומי שמוותר על עזרה בהנגשת אתר האינטרנט שלו עלול לגלות שגם אם היה בטוח שהוא מונגש היטב, זה לא המצב בפועל. עובדה נוספת שחשוב לקחת בחשבון היא שכל אדם בעל מוגבלות יכול לתבוע בעלי אתרים שמחויבים בהנגשה ולא עשו זאת – גם אם התובע לא מוכיח שנגרם לו נזק, בית המשפט עשוי לפסוק לו פיצויים בגובה של עד 50,000 ₪!

גם נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים עשויה לדרוש מבית המשפט להטיל קנסות על בעלי אתרים לא מונגשים ועוד סיכון מוחשי הוא תביעה ייצוגית. למעשה ב-2018 כבר הוגשו תביעות ייצוגיות בסכומים גבוהים מאוד עקב אתרים שלא התאימו עצמם לבעלי מוגבלויות כך שבהחלט לא מומלץ לוותר על שירותיו של יועץ נגישות בקיא ומנוסה (או כמובן יועצת נגישות בעלת ניסיון וידע).

סיבה טובה נוספת להיעזר בשירות ייעוץ וליווי הנגשת אתרי אינטרנט היא ששיעור בעלי המוגבלויות באוכלוסייה מוערך בכ-20-25% – כך שאתר לא מונגש מדיר למעשה חמישית עד רבע מקהל היעד שלו! אובדן מספר רב כל-כך של לקוחות פוטנציאליים הוא כמובן טעות עסקית, והמחיר שאתם עלולים לשלם בגללה יהיה משמעותי אפילו יותר מזה שייגרם עקב תביעה.

התהליך המתבצע בליווי הנגשת אתר

ליווי בהנגשת אתר מאפשר לכם להתנהל בראש שקט, בלי חשש להליכים משפטיים, וגם בלב שלם – התחשבות במי שסובל מקשיי ראייה, קשיי שמיעה, קשיים מוטוריים, קשיים קוגניטיביים או קשיים אחרים היא ערך ראוי ואפילו הכרחי בכל חברה מתקדמת וגם בעולם העסקים.

השירות שמספק יועץ נגישות מורשה מותאם ספציפית לכל אתר, על סמך התקנות העדכניות ביותר שרלוונטיות  לאתר ולעסק. בין הפרמטרים שנלקחים בחשבון – גובה המחזור השנתי, סוג התכנים באתר, מאפייני קהל היעד שלו, טכנולוגיות קיימות שמאפשרות להנגיש את הסרטונים, התמונות, הטקסטים, הטפסים ושאר הפריטים בכל דף ודף, ועוד.

כשמדובר על אתר קיים, נדרשת זהירות רבה כדי להנגיש את האתר באופן מלא מצד אחד, ומצד שני לא ליצור שינויים דרמטיים מדי שעלולים לפגום בחוויית המשתמש של הגולשים או בדירוג של דפי האתר בגוגל ושאר מנועי החיפוש.

למה כדאי לקבל את השירות מ-A-2-Z?

בין אם על הפרק ליווי ויישום הנגשה לאתר קיים ובין אם לאתר חדש, יועץ נגישות מורשה מבצע פעולות רבות. ביניהן: יצירת מבנה היררכי נכון לכל טקסט, הבטחת ניגודיות משמעותית בין כל טקסט לרקע שעליו הוא מופיע, הוספת תגיות ALT, גיבוש חלופות טקסטואליות לקטעי אודיו ו-וידאו, הדגשת לינקים בתוך כל טקסט, הוספת מנגנונים קוליים לטפסים, אפשור הגלישה גם ללא עכבר, התאמת האתר לכל טכנולוגיה רלוונטית לכבדי ראייה ועיוורים (למשל מסך ברייל) ועוד.

על-מנת להוביל תהליך יעיל שמבטיח נגישות מלאה – מבטיח וגם מקיים כמובן – נדרשים ידע רחב היקף ובעיקר ניסיון ספציפי. חברת A-2-Z היא מהחלוצות בתחום ומעסיקה יועצי נגישות מיומנים ו-ותיקים שכבר הפכו אתרים רבים לנגישים לכלל האוכלוסייה – איתנו תוכלו להיות בטוחים לחלוטין שהאתר מונגש באופן מושלם.

 

WhatsApp chat