פיתוח אתרים

פיתוח אתרי אינטרנט הוא תהליך מובנה ומדויק. התוצר שמניב התהליך הוא אתר אשר מותאם באופן אופטימלי לצרכי הלקוח ומספק לקהל היעד חוויית משתמש מוצלחת במיוחד. על-מנת שהפיתוח יוביל לתוצאה הטובה ביותר האפשרית מומלץ להפקיד אותו בידיים מקצועיות ועוד יותר מכך מנוסות.

ליווי מלא לאורך כל התהליך

פיתוח אתרים הוא כאמור תהליך, שכולל את השלבים הבאים:

  1. הגדרת צרכים
  2. אפיון האתר
  3. עיצוב
  4. יצירת תוכן ובניית האתר
  5. בדיקות איכות והעלאת האתר לאוויר

חשוב מאוד לעבוד באופן מסודר, ולהקפיד קודם כל על הגדרת צרכים מפורטת ואפיון אתר מדויק כבסיס להקמתו בפועל. הגדרת הצרכים מתבצעת בשיתוף פעולה עם הלקוח ותוך קשב מלא למטרות שעבורן הוא זקוק לאתר. אפיון האתר כולל חקר שוק מפורט כדי להבין מיהם המתחרים העיקריים ומה מציעים האתרים שלהם, מחקר מילות מפתח כבסיס לקביעת מבנה האתר והתכנים שיופיעו בעמודים השונים וגם גיבוש פרופיל קהל היעד הרלוונטי כדי לדעת איך ליצור עבורו חוויית משתמש משכנעת.

המידע הרב שנאסף במסגרת הגדרת הצרכים ואפיון האתר מתורגם למוקאפ (Mockup) – מעין דגם לממשק המשתמש שמאפשר ליצור את העיצוב המחמיא ביותר לאתר וזה שמשקף באופן מיטבי את ה-DNA של העסק. אם לעסק כבר יש שפה עיצובית מגובשת יושם דגש רב על הרמוניה מלאה בין מראה האתר לבינה, כך שתהיה המשכיות בין הנוכחות במרחב הדיגיטלי לנוכחות במרחב הפיזי.

מרכיב חשוב נוסף במסגרת פיתוח אתר הוא כאמור יצירת תוכן. בחלק מהמקרים ניתן להשתמש בתכנים קיימים שנמצאים ברשות העסק (עם התאמות הכרחיות) ובמקביל, במידת הצורך, ייכתבו תכנים חדשים שיספקו לגולשים ערך מוסף אמיתי. כתיבת התוכן נעשית תוך מחשבה גם על נושא ה-SEO, כדי להבטיח נקודת מוצא טובה לקידום אתרים בהמשך הדרך.

בניית האתר מחייבת שליטה מוחלטת ב-HTML, לעתים גם ב-Java ו-Flash, או לחילופין בפלטפורמות מתקדמות לבניית אתרים דוגמת וורדפרס. את השלב האחרון של הפיתוח, בדיקת האיכות, חשוב לבצע באופן מוקפד במיוחד כדי לנכש כל שגיאה ולתקן כל פרט שלא מתאים בדיוק לתכנון – כך שברגע שהאתר “ייפתח” לגולשים הוא יהיה מושלם.

אילו בעיות עלולות להיגרם עקב פיתוח אתר עם חברה לא מנוסה? 

פיתוח אתרים עם חברה שאין לה ניסיון בכך, או גרוע יותר, בניית אתר ללא תהליך מסודר, עלולה להוביל למצבים בעייתיים רבים שהמכנה המשותף להם הוא אי מיצוי הפוטנציאל של אתר מקצועי ומותאם במדויק לצרכי העסק.

טעות אפשרית אחת היא אתר יפה ומרשים אבל כזה שלא מספק מענה רלוונטי לסיבה שבגללה הגולשים נכנסו אליו. בעיה שניה היא מבנה לא נכון שמקשה על הניווט וההתמצאות באתר, כך שגם אם יש בו תכנים מעולים וערך גבוה למשתמשים, רובם פשוט לא ימצאו את התשובות לשאלות שלהם. כשל אפשרי שלישי הוא אתר שנראה טוב רק במסכים הגדולים יחסית אבל לגולשים בסלולר הוא מספק חוויית משתמש בינונית ומטה.

עוד כשל אפשרי עקב פיתוח אתר אינטרנט בעזרת חברה לא מיומנת בכך הוא אתר שיהיה קשה מאוד לקדם אותו עקב חוסר התאמה לדרישות העדכניות של גוגל ושאר מנועי החיפוש, ובמקרים אחרים האתר יהיה מצוין – אבל לא מתאים לצרכים האמיתיים של העסק (למשל אתר שמספק ערך רב אבל לא מניע לפעולה ולכן הגולשים לא ייצרו אתכם קשר).

היתרונות בעבודה עם חברה בעלת ותק רב

ניסיון של שנים רבות, שבא לידי ביטוי בכך שאנשי המקצוע בחברה כבר פיתחו מגוון רחב של אתרים, מבטיח 3 יתרונות משמעותיים:

א. תהליך יעיל להפליא כך שגם תקבלו אתר מצוין וגם הוא יהיה מוכן תוך זמן קצר יחסית.

ב. מיצוי אופטימלי של המשאבים שמושקעים באתר.

ג. יחס המרה גבוה – אתר שמספק לקהל היעד הרלוונטי ביותר את חוויית המשתמש האופטימלית יגרום לאנשים רבים לבצע את הפעולה הרצויה מבחינתכם.

A-2-Z היא בעלת ותק רב וידע רחב היקף בכל הנוגע לפיתוח אתרים – והרווח כולו שלכם.

WhatsApp chat